Egy régóta tervezett és többször is kútbaesett túra végre megvalósult, ráadásul immár kettesben. Az Ausztriát Bajorországtól elválasztó Karwendel hegységből indultunk, eltekertünk a csodálatos Achen tó mellett (Achensee, Achenwald, Achenpass, Achendorf), majd némi erdei csavargás után leereszkedtünk a szintén jóképességű Tegernsee mellé, onnan egy kis bajor mezőgazdaság, majd délután elértük az Isar folyót és Wolfratshausent. Ja, a túra célja végigmenni az Isarradwegen a Dunáig, majd a Donauradwegen eljönni Győrig.
Vagy ameddig sikerül.